Příklady řešených projektů

Smluvní průmyslový výzkum a experimentální vývoj

image

Výzkum a vývoj tvářecích procesů technologií hydroforming

Cílem projektu byla inovace v oblasti technologie tváření vlnovců nekonveční metodou hydroforming s využitím modulárních nástrojů. Variabilitou nástrojů pomocí modulárního systému bylo dosaženo zvýšené odolnosti funkčních částí vůči opotřebení, současně se zvýšenou efektivitou a přesností výrobků při procesu tváření. Další část výzkumu a vývoje byla zaměřena na oblast technologie dokončovacích operací a povrchových úprav na funkční plochy nástrojů.

KONTAKTUJTE NÁS

Nová generace nástrojů pro obrábění kompozitních a vysoce abrazivních materiálů

Společný výzkum a experimentální vývoj dřevoobráběcích nástrojů byl zaměřen na možnost zvýšení životnosti nástrojů při obrábění aglomerovaných, kompozitních a vysoce abrazivních materiálů při náročných podmínkách obrábění na CNC centrech s otáčkami až 30 000 min-1. Návrh konstrukce nástrojů s vnitřním chlazením byl optimalizován modelováním pomocí počítačových simulací. Nástroje s novou koncepcí dosahují zvýšené odolnosti vůči opotřebení, vyšší trvanlivosti ostří při vyšších výkonech strojů a náročnějších pracovních podmínkách. Další část výzkumu a vývoje byla zaměřena na oblast integrity povrchu a analýzu opotřebení nástrojů při běžných a extrémních podmínkách obrábění.

KONTAKTUJTE NÁS

Vývoj technologie výroby ozubených hřebenů s vyšší přesností

Cílem projektu bylo dosažení snížení opotřebení, vyšší přesnosti výrobků a spolehlivosti ozubených hřebenů při zvýšení efektivnosti výroby. Experimentální vývoj byl zaměřen na aplikaci chemicko-tepelného zpracování funkčních povrchů ozubených hřebenů a dokončovací operace funkčních povrchů

KONTAKTUJTE NÁS